Anka Krystyniak jest trochę projektantką a trochę szamanką. Tworzy biżuterię, która nie tylko błyszczy, ale niesie za sobą symboliczne znaczenia. Jak to robi? Szuka inspiracji w numerologii, astrologii i religii, które pozwalają jej tworzyć współczesne amulety. Dlaczego postanowiła zostać współczesną zaklinaczką biżuterii? Przeczytajcie sami 🙂

1. Kim chciałaś być w dzieciństwie?

Zawsze chciałam tworzyć, musiałam się już chyba urodzić jako artystka 😉

2. Dlaczego zaczęłaś tworzyć właśnie biżuterię?

Na początku chciałam projektować ubrania, ale jednak czułam, że czegoś mi brakuje. Studiowałam projektowanie ubioru i biżuterii w Łodzi i to podczas tych studiów zaczęło to nieśmiało pojawiać się mojej głowie.

3. Jak wygląda Twój proces projektowania, czy każdy model tworzysz własnoręcznie?

Tak, choć obecnie dwie ręce to już zdecydowanie za mało. Sam proces twórczy zachodzi u mnie praktycznie non-stop. Ciągle wymyślam nowe wzory, które często po prostu produkuję prosto z głowy.

4. Twoja biżuteria to coś więcej niż tylko forma i kształt, ponieważ przez symbole niesie za sobą przesłania. To współczesne amulety?

Tak. Wierzę w symbole i moc kamieni naturalnych. Każdy symbol ma jakiejś znaczenie, a każdy kamień swoje właściwości. Zawsze przygotowuję biżuterię z intencją tak, aby pomagała ona w realizacji potrzeb osobom, które ją noszą.

5. Ja na co dzień noszę Twój naszyjnik Lunula w kształcie półksiężyca z kolorowymi kamieniami, to symbol płodności i cielesności, prawda? 

Ale też kobiecego piękna i zmysłowości. Ten naszyjnik to zobrazowanie sierpa księżyca – Luny, planety o kobiecej energii. Płodność w tym przypadku jest rozumiana również jako kreatywność i możliwość realizowania marzeń.

6. Skąd u Ciebie zainteresowanie symboliką, numerologią, religiami?

Symbole i religie otaczają nas, obcujemy z nimi – świadomie lub nie – każdego dnia. A ja zawsze byłam ciekawa świata, ludzi i tego co myślą i w co wierzą!

6. Czym jeszcze się inspirujesz?

Dosłownie wszystkim! Chyba najbardziej lubię jednak szukać inspiracji w miejscach i czasie, w którym odpoczywa moja dusza – na przykład podróżując.

7. Jaki Twój projekt powinna mieć przy sobie każda kobieta?

To wszystko zależy od tego, co jest kobiecie potrzebne 😉 Najwięcej możliwości spersonalizowania pod kątem potrzeb daje bransoletka Amulet na zamówienie. Sama bardzo lubię też naszyjnik Isztar, który symbolizuje walkę i namiętność oraz wzmacnia poczucie wewnętrznej siły.

Naszyjnik Lunula do kupienia tutaj 🙂

Do usłyszenia!

A.