O zakupie baker boy hat myślałam od zeszłego roku, jednak wówczas asortyment sklepów nie pozwalał na dobór idealnej. Przyglądałam się wybiegom Isabel Marant i Tommy’ego Hilfigera marząc o dokładnie takim samym delikatnym modelu. Baker boy hat to obowiązkowy dodatek każdej Paryżanki – współgra z jeansową kurtką, lampką wina i papierosem w biegu. Na spacer, na rower i do eleganckiej stylizacji.

Na jesień nie macie się co martwić o brak wyboru – melduję, że sieciówki zasypały nas różnymi modelami, jeżeli jesteście zainteresowani zerknijcie do Zary, Mango czy Bershki, ja swoją znalazłam w H&M. Czy to tylko ładny dodatek? Otóż nie 🙂 Świetnie sprawdził się podczas mojego wyjazdu do deszczowej Szkocji, dzięki niemu zwiedzanie obeszło się bez parasola!

Baker boy hat, czyli czapka piekarza, to typ nakrycia, który pojawił się już w XIX w. Wówczas przysługiwał młodym chłopakom właśnie rozpoczynającym prace w roli pomocnika piekarza czy roznosiciela gazet!


Girl in linen Mango jacket -baker boy hat-and-Chylak bagGirl in linen Mango jacket -baker boy hat-and-Chylak bagGirl in linen Mango jacket -baker boy hat-and-Chylak bagGirl in linen Mango jacket -baker boy hat-and-Chylak bagGirl in linen Mango jacket -baker boy hat-and-Chylak bag

Baker boy hat H&M | Kurtka Mango | Jeansy H&M | Torebka Chylak

Do usłyszenia!

A.

ZapiszZapisz