Od piątku w Galerii Art Stations w Poznaniu będzie można zobaczyć wystawę „Druga Jesień”, która będzie poruszała problemy ekologii, ochrony środowiska i podejścia do natury. Tytuł został zaczerpnięty z opowiadania Brunona Schultza. Wśród prezentowanych artystów zobaczymy: Imre Bak’a, Paul Chaney’a, Huberta Czerepoka, Siri Hermansen, Tim’a Knowles’a, Karel Malich, Romana Signera, Rudolfa Sikorę i Oscara Tuazona. Jak pisze kuratorka wystawy Agnieszka Pindera:

„Projekt stanowi przegląd nieoczywistych podejść do krajobrazu – jednego z banalniejszych, jak by się mogło wydawać, tematów w sztuce. Prezentuje m.in. postawy konceptualne względem krajobrazu, traktowanie natury jako studia artysty, podejmowanie zagadnień środowiskowych jako przejawu działań wolnościowych oraz poszukiwania alternatywy wobec, pokutującej w eko-sztuce, silnie antropocentrycznej perspektywy”.

druga-jesien-plakat-DRUK

Wystawa będzie trwać od 13.03 do 31.05.2015 roku. Wernisaż odbędzie się 12.03 o godzinie 19:00, natomiast oprowadzanie kuratorskie 28.03 o godzinie 16:00.

Zapraszam i do usłyszenia!