Piątek godzina 17:00. Znajomi właśnie zadzwonili, że wybierają się na wernisaż znanej artystki, a potem planują wyskoczyć na miasto na kolację i może do klubu. Zgadzasz się bez wahania…i od razu pojawia się pytanie: no, ale co mam założyć?

Brzmi znajomo? Ja miałam to pytanie w głowie średnio raz w tygodniu. Jako dziennikarka często chodzę na pokazy, przyjęcia, koktajle, premiery… ale na początku nigdy nie wiedziałam jak się na nie ubrać! No bo tak, z jednej strony reprezentujesz świat mody, więc wypadałoby pokazać, że zna się trendy i umie się ubrać, z drugiej po co kombinować i starać się na siłę skoro nie ma nic lepszego jak stara dobra klasyka? Tego drugiego nauczył mnie tydzień mody w Mediolanie, na który udało mi się pojechać w zeszłym roku.

Najważniejsze redaktorki włoskich magazynów wyglądały na nim jak za milion dolarów, a miały na sobie ciemny, świetnie skrojony garnitur albo klasyczną sukienkę i kozaki na obcasie.

Timeless classics. Little black dress and tailored suit

Niby nic spektakularnego, a jednak nie można było oderwać od nich wzroku. Sekret? Eh, jakość. Gdy ma się na sobie szlachetny materiał z daleka widać, że to nie H&M, ale Marni albo Jil Sander. Po kilku latach doświadczenia w ubieraniu się na wieczorne wyjścia śmiało mogę doradzić, że kiedy nie masz ochoty kombinować albo wiesz, że na przyjęciu nie ma z góry określonego dress code’u, polegaj na klasyce, ALE nigdy w nudnej wersji.

Nowoczesny garnitur to taki, który ma krótszą albo oversizową marynarkę i luźne spodnie, najlepiej o prostej nogawce. Ja noszę go z trampkami i białym t-shirtem, aby nie wyglądał zbyt formalnie. W przypadku LBD (Little Black Dress), klasyk, który stworzyła Coco Chanel, najchętniej noszę ostatnio z kowbojkami. Przełamują jej elegancję i nadają nowoczesnego sznytu!

A Wy co wolicie nosić na wyjątkowe okazje – garnitur czy małą czarną?

Timeless classics. Little black dress and tailored suitTimeless classics. Little black dress and tailored suit
Timeless classics. Little black dress and tailored suit


SHOP MY LOOK

Marynarka SANDRO via TK MAXX (podobne tutaj, tutaj, tutaj)

Spodnie H&M Studio (podobne tutaj, tutaj, tutaj)

T-shirt H&M

Trampki STAN SMITH

Sukienka H&M (podobna tutaj, tutaj, tutaj, tutaj)

Kowbojki L37


fot. Marta Chudek