Dobre pytanie. Aby wyglądać szykowniej, potrzebujesz tak naprawdę kilku sprawdzonych rzeczy w swojej szafie, które zawsze wyniosą stylizację na wyższy poziom. Oto moje propozycje!

How to look smart? Isabel Marant blazer look

TIP 1: MARYNARKA

Sugeruje nie byle jaką, a taką dobrej jakości, najlepiej z wełny. Drugą ważną cechą jest jej kształt. Najlepiej, aby miała dobrze skrojoną formę i poduszki na ramionach. Takie modele nosiły nasze mamy i babcie i nic dziwnego, że wyglądały świetnie. Warto zainwestować w taką dobrej jakości i nosić na koszulach, t-shirtach, swetrach albo casualowo zarzucać ją na ramiona, gdy wychodzisz w sukience i nie chcesz zmarznąć!

 

How to look smart? All black outfit

TIP 2: CAŁA W CZERNI

Wiele osób myśli, że aby wyglądać jak dziewczyna ze świata mody trzeba umiejętnie żonglować kolorami i materiałami. Jasne, to świetna umiejętność, ale czy wiecie jak na pokazy największych projektantów ubierają się znane redaktorki mody? Najczęściej w czerń. Cały czarny outfit wcale nie mówi – „nie umiem się ubrać, więc chodzę all black”. Wręcz przeciwnie! Pokazuje, że stawiasz na czerń, nawet kiedy inni stroją się aż do przesady.

 

How to look smart? White shirt look

TIP 3: BIAŁA KOSZULA

Możesz wybrać taliowaną albo oversizową. Wszystko zależy od tego w jakich kształtach lepiej się czujesz. Ważne, aby była z naprawdę dobrej bawełny, ponieważ to sprawi, że będzie się mniej gniotła i wyglądała bardziej „polished”. Gdzie taką kupic? A sprawdzałaś na działach męskich? Ja kupuje tam koszule non stop, ponieważ uważam, że są o wiele lepiej skrojone od damskich i mają lepszą jakość! Spróbuj Cos, H&M albo Uniqlo czy polski Le Brand (na zdjęciu).

 

How to look smart? Big black Celine sunglasses

TIP 4: CZARNE OKULARY

Każda rzecz jaką założysz wygląda według mnie milion procent szykowniej, jeżeli przed wyjściem dodasz duże, czarne, tajemnicze okulary! Serio. Sprawdź nawet z dresem! To jedna z tych części szafy, w którą naprawdę warto zainwestować trochę pieniędzy i wybrać okulary od projektanta. To porada, którą dostawałam od wielu bohaterek szaf, z którymi przeprowadzałam wywiady dla ELLE. Sama zdecydowałam się kupić okulary, które Phoebe Philo zaprojektowała dla Celine. To był świetny wybór!

 

How to look smart? Try woolen suit pants

TIP 5: GARNITUROWE SPODNIE

Zawsze mówię, że jak kupisz swoje pierwsze garniturowe spodnie, to zdasz sobie sprawę, że w życiu nie nosiłaś niczego wygodniejszego! Na co zwracać uwagę przy ich zakupie? Fajnie, aby były z wełny, albo chociaż z jej domieszką. Dobrze, aby miały zaprasowany kant, ponieważ to dodaje szyku i wysmukla nogi. Jeżeli chodzi o kształt, dobierz swoje ulubione. Ja kocham zarówno takie z prostą nogawką oraz model palazzo (na zdjęciu) z szerszą, rozszerzaną nogawką. Do wyboru masz również długość. Mogą kończyć się w okolicach kostki a mogą opadać do ziemi, jak moje. Nawet sportowa bluza wygląda z nimi bardziej elegancko!