Kiedy zakładałam tę stronę moim celem było połączenie dwóch najważniejszych dla mnie dziedzin – sztuki i mody. Bardzo się cieszę, że coraz więcej z Was chce czytać o muzeach, architekturze, pokazach widzianych z perspektywy historyka sztuki 🙂 Sesja, którą robiłam ponownie przy współpracy z Martą Chudek (założycielką marki @nana.jewellery, którą mam na sobie!), była wynikiem inspiracji ostatnią wystawą w Pawilonie Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą.

Lubię fajne wystawy 🙂 Syrena herbem twym zwodnicza jest jedną z nich. Motyw syrenki został świetnie zaadaptowany do dyskusji o tożsamości, kobiecie jako istocie z jednej strony niebezpiecznej (legendy żeglarzy) z drugiej strony osamotnionej, opuszczonej, uwięzionej. To tylko niektóre wątki, które kuratorzy doskonale uchwycili i zróżnicowali wybierając różnorodne media przekazu – obrazy, grafiki, zdjęcia, filmy, instalacje.

Już podczas wejścia na wystawę słyszymy kapiące krople wody a na środku syrenkę, dumnie siedząca na kamieniu, wśród obrazów symbolistów, prerafaelitów (dla których właśnie kobieta była największą inspiracją), grafik Picassa czy rysunków Aleksandry Waliszewskiej. Ekspozycja jest niewielka, przyjemna i wielowątkowa. Co więcej Towarzystwo Przyjaciół MSN przy współpracy z jedną z najważniejszych polskich projektantek – Anią Kuczyńską, stworzyło unikatowy model torebki/worka inspirowanej siecią rybacką. Nie mogłam przejść obok niego obojętnie!

Przy tak przykuwających wzrok elementach lubię zachować klasykę stroju – nie zrezygnowałam jednak z delikatnej biżuterii, mój ulubiony model z kolekcji @nana.jewellery to pozłacany naszyjnik z okrągłą blaszką – możecie go kupić przez instagram marki!

Spódnica Mango | Torba Ania Kuczyńska | Naszyjnik nana.jewellery

Do usłyszenia! I koniecznie zobaczcie wystawę 🙂

A.


zdjęcia autorstwa Marty Chudek