Specjalnie dla Was zrobiłam przegląd najciekawszych londyńskich wystaw, którą odbędą się w 2016 roku!

  1. Exhibitionism. The Rolling Stones

Dla wszystkich fanów legendarnego zespołu The Rolling Stones rozpoczynająca się w kwietniu wystawa jest obowiązkowym przystankiem. W Saatchi Gallery zostanie zaprezentowana ekspozycja, podczas której będzie można zobaczyć ponad 500 przedmiotów wybranych przez członków zespołu, jak również projekty tworzone w kolaboracji z artystami i innymi muzykami.

1200x630_309526_rolling-stones-exhibitionism-shows-of

„Exhibitionism”, Saatchi Gallery, Londyn, 4.04.2016-4.09.2016

2. Star Wars Experience

Można zauważyć, że rok 2016 to zdecydowanie rok Popkultury, w końcu wielka wystawa popartcowców w Tate odbywa się pod hasłem „The World Goes Pop”, nie inaczej będzie w Londynie. Po wielkiej retrospektywie The Rolling Stones, przyjdzie czas na kultowy film Star Wars. Premiera kinowa już za 4 dni, jednak gorączka filmowa nie skończy się wraz z ekranizacją filmu – Madame Tussauds specjalnie na tę okazje przygotowała „Star Wars Experience”, czyli czasową ekspozycję postaci z filmu. Nie musicie się jednak spieszyć, aby zrobić sobie zdjęcie z Lukiem Skywalkerem macie czas do 30 czerwca 2017 roku!

3. Boticelli Reimagined

Teraz czas na trochę sztuki. Jeden z najbardziej znanych renesansowych malarzy Sandro Boticelli jest najpopularniejszym artystą 2016 roku, a wszystko za sprawą jego współczesnych naśladowców. „Boticelli Reimagined”, czyli Boticelli przeobrażony (wyobrażony raz jeszcze) to tytuł wystawy aktualnie odbywającej się w Berlinie w Gemaldegalerie. Celem ekspozycji jest ukazanie dzieł inspirowanych malarstwem starego mistrza, wśród prezentowanych obiektów będą np. obrazy Andy’ego Warhola, Elsy Schiaparelli czy Rene Magritte’a.

botticelli_header„Boticelli Reimagined”, Victoria&Albert Museum, 5.03.2016-3.07.2016

4. Undressed: A Brief History of Underwear

W styczniu kończy się wystawa „Shoes: Pleasure and Pain” w V&A Museum, natomiast od kwietnia kultowe muzeum przybliży nam historię innej części garderoby – bielizny! Najpiękniejsze gorsety i nie tylko, będą okazją do podziwiania kunsztu krawieckiego a jednocześnie wytrwałości kobiet, które przez wiele lat decydowały się nosić te niewygodne akcesoria.

5. Vogue 100: A Century of Style

Na tę wystawę trzeba udać się do Londynu! British Vogue otwiera swoje archiwa przed wszystkimi fanatykami mody i prezentuje legendarne fotografie wykonane przez Mario Testino, Irvinga Penna czy Cecil Beatona. Wszystko za sprawą okrągłej, 100-letniej rocznicy pisma założonego w 1916 roku.

Jak widzicie Londyn w 2016 roku będzie kolebką popkultury i mody!

Do usłyszenia!

A.