To na pewno nie jest sezonowy trend. Marynarki w kratę pojawiły się na wybiegach we wszystkich możliwych wariacjach. U Balenciagi miały powiększone ramiona w stylu lat 80, Stella McCartney zaproponowała lekko zaokrąglony kształt rękawów, a klasyczny, przylegający model zrobił furorę na debiutanckim pokazie Rafa Simonsa dla Calvina Kleina. Rok 2017 to bez wątpienia rok marynarki w kratę.

Ale na szczęście jej data ważności jest znacznie dłuższa. Jeżeli zainwestowaliście w klasyczny model z pewnością posłuży Wam latami. Sprawdzi się do czarnych garniturowych spodni albo w formie total looku, fajnie przełamując biurowy dress code. Ale marynarka w kratę jeszcze lepiej sprawdzi się w casualowej stylizacji – zestawiona z jeansami i sneakersami. Co wy na to?

Girl sitting on the stairs- chalk bag and checked blazerGirl in checked blazer bakerboyhat and blue jeansGirl in checked blazer bakerboyhat and blue jeansGirl in checked blazer bakerboyhat and blue jeansGirl in checked blazer bakerboyhat and blue jeans

Shop the LOOK

Marynarka | Spodnie | Torebka | Stan Smith | Baker boy hat H&M – similar

Specjalne podziękowania dla autorki zdjęć Marty Chudek 🙂

Do usłyszenia!

A.