Kolekcje Pre Fall to przedsmak tego, co marka zaproponuje na wybiegu na sezon zimowy. Pokazywane są w grudniu i styczniu, czyli 2 miesiące przed oficjalnym fashion weekiem. Prezentacje Pre Fall odbywają się najczęściej w formie wydania lookbooku, tylko w wyjątkowych przypadkach środki finansowe pozwalają na zorganizowanie z tej okazji dodatkowego pokazu (Chanel!).

Co więcej, to właśnie kolekcje pomiędzy sezonami (Pre Fall zimą i Cruise latem) są najbardziej negowane przez niektóre środowiska mody (w tym roku ich publikacji zaprzestał popularny portal businessoffashion.com), uważając, że są one przyczyną komercjalizacji i znaczącej degeneracji mody (używa się tutaj pojęcia fast fashion).

W tym roku doskonałe kolekcje Pre Fall zaproponowały 4 marki: Victoria Beckham, Tibi, Philip Lim i Stella McCartney, które zapowiedziały najważniejsze trendy sezonu, czyli biurowy dress code, kratę i cygańskie boho. Zobaczcie sami!

Victoria Beckham


Victoria z sezonu na sezon coraz bardziej podąża estetyką minimalizmu w wydaniu Phoebe Philo z domu mody Celine. Osobiście nie mam nic przeciwko temu!

Subtelne koszulowe sukienki, garnitury i świetnie skrojone płaszcze, które pojawiły się w jesiennym lookbooku, zachwyciły mnie surowością i wyrafinowaniem. Dodatkowym atutem stało się tło całej prezentacji. Wnętrze w klimacie retro z wiśniowymi, lakierowanymi meblami i orientalną tapetą, jedynie podkreślało delikatność ubrań. To będzie z pewnością jedna z najbardziej inspirujących, jesiennych kolekcji.

13-victoria-beckham-pre-fall-2017 copyfot. Victoria Beckham Pre Fall 2017 | victoriabeckham.com

3.1 Phillip Lim


Hayett McCarthy, odkryta w 2016 roku w pubie modelka, robi zawrotną karierę. Pojawiła się m.in na wybiegu Burberry czy w wiosennej kampanii Magdy Butrym. Klimaty eklektyzmu i boho najlepiej współgrają z jej oryginalną urodą. Phillip Lim nie mógł wybrać lepszej modelki do swojej najnowszej kolekcji. Noszalanckie stylizacje, cygańskie klimaty, botki na niskim obcasie i dworskie kołnierze oraz bufiaste rękawy! Eklektyzm jeszcze raz powróci tej jesieni!

2fot. 3.1 Phillip Lim Pre Fall 2017 | 31philiplim.com

Tibi


Porozrzucane teczki, wciągnięty papier od drukarki, podeptane formularze, piętrzące się szafki z aktami, gdzieś z boku włączony wiatrak i pudła do segregacji śmieci – tak prezentuje się scenografia kampanii Pre Fall marki Tibi.

Ulubienica Nowego Jorku i Olivii Palermo – Amy Smilovic, projektantka która stoi za domem mody, na przyszłą jesień wprowadza biurową rewolucję. Kolekcję dedykuje wszystkim bizneswoman znudzonym korporacyjnym dresscode. Do klasycznego granatu, bordo i kraty proponuje dodanie kolorowych pasów, zamianę materiału na dzianinę lub welur oraz dodanie awangardowych botków na niskim słupku. Co więcej oko przyciągają soczyste, mocne KOLORY! Różowe garnitury, żółte płaszcze i czerwone sukienki – koniec lata nie oznacza czerni i szarości.

Korporacyjny dress code z odrobiną awangardy – to propozycja Tibi na nadchodzącą jesień!

01-tibi-pre-fall-2017fffot. Tibi Pre Fall 2017 | tibi.com

Stella McCartney


Najlepsze zostawiłam na koniec. Pre Fall w wydaniu Stelli McCartney to wisienka na modowym torcie. Klasyka została tutaj przełamana charakterystycznymi dla projektantki zabawnymi wzorami. Latem na bluzkach i sukienkach McCartney umieściła motyw kotów i łabędzi, na przyszłą jesień proponuje postaci z dziecięcych bajek! Moim faworytem jest dwuczęściowy, granatowy kombinezon w print w formie różnorodnych kamieni szlachetnych, garnitur w kratę i dzianinowe sukienki! Do tego przepiękna scenografia w różowych wnętrzach!

Pre Fall w wydaniu Stelli McCartney to wisienka na modowym torcie.

 

wqbdjhqwbdfot. Stella McCartney Pre Fall 2017 | stellamccartney.com

Do usłyszenia!

A.