Od momentu, kiedy w kolekcji Toteme zobaczyłam pikowaną kurtkę, wiedziałam, że będę chciała podobny model. Tę, którą widzicie na zdjęciach kupiłam w Arket – uwielbiam te szwedzką sieciówkę za naprawdę dobrą jakość ubrań. Pikowaną kurtkę zaczęłam nosić już jesienią i okazała się być jednym z najbardziej uniwersalnych okryć wierzchnich w mojej szafie – fajna w sezonach przejściowych, ale sprawdzi się też latem, gdy musisz na siebie coś zarzucić do lasu czy na ognisko.

Aktualnie w sklepach po prostu roi się od tych kurtek, dlatego zrobiłam Wam zestawienie bardzo podobnych, pod koniec postu znajdziecie linki afiliacyjne!

Athleisure street style quilted jacket and new balance sneakers

Pikowania kochała Coco Chanel, to skórzana kanapa zainspirowała ją przecież do zaprojektowania najsłynniejszej torebki wszechczasów! Ten materiał jednak sprawdzał się nie tylko na salonach. Pikowana kurtka już w ubiegłym wieku była ulubionym okryciem wierzchnim świetnie ubranych Brytyjczyków mieszkających poza miastem.

Athleisure street style quilted jacket and new balance sneakers Athleisure street style quilted jacket and new balance sneakers

SHOP QUILTED JACKETS

 


Zdjęcia Marta Chudek

Do usłyszenia!

A.