Kiedyś zapytałam się archeologa jaka jest najcenniejsza rzecz jaką można znaleźć na wykopaliskach – okazało się, że to złote rzymskie monety są jednymi z najbardziej pożądanych, oczywiście nie licząc świetnie zachowanych dzieł sztuki. Od kilku miesięcy gorączka złota dopadła również projektantów biżuterii, którzy tego lata z antycznej monety uczynili prawdziwy hit.

Jako historyk sztuki nie mogłam przejść obojętnie obok tego trendu. Widząc przepięknie wybite monety z portretami Ateny, Cezara czy Afrodyty, od razu zapragnęłam mieć własny. Swój kupiłam w jednym z moich ulubionych sklepów z biżuterią Wishbone, zakochałam się również w amuletach kanadyjskiej projektantki Pameli Card.

Tego lata naszyjniki nosimy po kilka na raz, dlatego poniżej znajdziecie selekcję sklepów, w których dostaniecie najładniejsze!

Gdzie kupić?

Jedne z najpiękniejszych znajdziecie w ofercie kanadyjskiej projektantki Pameli Card. Jej amulety noszą nazwy od rzymskich mitów lub od nazw bóstw, a co więcej są nawet tworzone antyczną metodą na wosk tracony (dawniej wykonywano prototypy z wosku, który zalewano formą np. gipsem i wypalano, a w wyniku wysokiej temperatury wosk sam się topił), co gwarantuje precyzję wykonania. Moimi ulubionymi są tu amulet Afrodyta i amulet ukazujący symbolicznie Bibliotekę Celsusa. Kolejnym plusem jest tu dodatkowo jakość – pozłacane, 24 karatowe złoto.

Sklep Reliquia Jewellery ma chyba największą ofertę modnej, ale niestandardowo wyglądającej biżuterii. Znajdziecie tu wszystkie chętnie noszone teraz wzory, ale o znacznie ciekawszym wzornictwie. Dla przykładu warto wspomnieć o pieknych kolczykach o morskich motywach, naszyjnikach ze znakami astrologicznymi czy głową Nefretete.

Trzecim sklepem, który zasłynął m.in z naszyjników monet jest Cinco Store. Poza monetami są tu również naszyjniki z perłową masą, azteckimi motywami lub z zawieszkami w formie średniowiecznej róży.

Również w sieciówkach znajdziecie ciekawe wzory. Moją uwagę szczególnie przyciągnęło w tym roku Mango, ponieważ zrobiło model bardzo podobny do wspomnianego na początku naszyjnika Pameli Card.

Do usłyszenia!

A.