Przyszedł czas na pierwsze podsumowanie tygodnia!

1. New York Fashion Week

Sezon pokazów na jesień i zimę 2014/ 2015 jest oficjalnie otwarty, tym razem New York Fashion Week niestety po raz ostatni będzie odbywał się w Lincoln Center od przyszłego sezonu organizatorzy będą musieli szukać nowego lokum i … nowego sponsora, ponieważ według najnowszych informacji Mercedes Benz nie będzie już patronował wydarzeniu.

2. Alexander Wang fw 15/16

Pokaz Alexandra Wang’a na przyszły sezon był niesamowity. Projektant postanowił zadedykować kolekcję wszystkim kobietom, które nie wyobrażają sobie życia bez czerni. Ubrania są monochromatyczne, ale jak zauważa dziennikarka style.com Nicole Phelps, są przemyślane pod względem konstrukcji, ponieważ Wang zdawał sobie sprawę z tego, że czerń na wybiegu z reguły prezentuje się dość płasko. Postanowił w związku z tym zamiast na kolor zwrócić uwagę na konstrukcję i pobawić się materiałami. Nie mogę się doczekać tego co zaprezentuje na pokazie Balenciagi za 2 tygodnie !

3. Adidas Yeezy Collection

Romans Kanye Westa z moda trwa już od dłuższego czasu, artysta często współpracuje z projektantami (m.in Louis Vuitton), tym razem zaprojektował kolekcję butów i ubrań dla Adidas’a. Na wybiegu, a raczej prezentacji pojawiły się modelki i modele różnego pochodzenia, koloru skóry i kształtów, nie było wychudzonych modelek, ale prawdziwi młodzi ludzie.

Do usłyszenia!

ANGELIKA (4)